Robert Kubica Szurkólói Oldal

Ezen az oldalon mindent megtudhatsz Robert Kubicáról

2010

A Renault Formula–1-es csapata 2009. október 7-én bejelentette, hogy a csapattól távozó kétszeres világbajnok, Fernando Alonso helyét 2010-től Kubica veszi át. A szezonnyitó Bahreini Nagydíj időmérőjén a 9. helyet sikerült megszereznie. A verseny rajtját követően, a Mark Webber autójából felcsapó füstfelhő hatására kialakult kavarodásban Adrian Sutil nekiütközött, mindkét autó megpördült, és Kubica visszaesett a 21. helyre. Innen fokozatosan a 11. pozícióig sikerült előrelépnie, és a versenyt is itt fejezte be. Ausztráliában az időmérőn megszerzett 9. helyről a rajtnál a 4. pozícióba jött elő, majd sikerült megszereznie a 2. helyet. Közel 50 körön keresztül a lágy keverékű gumiabronccsal autózva, és visszaverve Hamilton, majd Massa folyamatos támadási kísérleteit, sikerült is megőriznie a dobogó második fokát. A Maláj Nagydíj időmérő edzése erős esőzéseket és rendkívüli izgalmakat hozott; Kubica a 6. lett. A verseny rajtjánál a 4. helyre sikerült előre jönnie, és a futam leintésekor is ebben a pozícióban volt. A Kínai Nagydíjon Kubica a ruházatára erősített fekete szalaggal, és feltehetőleg díszités nélküli fekete bukósisak viselésével fejezi ki részvétét a 96 halálos áldozattal (köztük Lech Kaczyński köztársasági elnökkel, valamint a lengyel politikai és katonai vezetőség számos tagjával) járó, 2010. április 10-én bekövetkezett szmolenszki légikatasztrófa miatt. A szombati időmérő edzésen a 8. rajtpozíciót sikerült kiharcolnia. A vasárnapi esős futam sok előzést és izgalmat hozott; Kubica hosszú ideig a 3. helyen autózott, végül 5. lett. A Spanyol Nagydíj időmérőjén 7. lett, a versenyt a 8. helyen fejezte be. Monacóban az időmérőn a 2. rajthelyet sikerült megszereznie, így a futamon Webber mellől, az első sorból indulhat. A rajtnál a pálya poros oldaláról indulva kipörgött a kereke, ezt az alkalmat kihasználva Vettelnek sikerült megelőznie. Az első kanyarban Kubica így a 3. helyen tudott elfordulni, ezt a pozíciót pedig a négy biztonsági autós szakasszal megszakított versenyen mindvégig sikerült megőriznie. A Török Nagydíj időmérőjén a 7. helyet szerezte meg.

A Brit Nagydíj időmérőjén a 6. legjobb időt autózta. A futamon jó rajtjának köszönhetően feljött a 3. helyre, később azonban a kerékcserét követően Rosberg bejött elé, majd egy szabálytalanság révén Alonso is megelőzte, így az 5. helyre csúszott vissza. Innen műszaki probléma miatt kiállni kényszerült, ezért a versenyt nem tudta befejezni. Ezzel tizenháromnál megszakadt az egymást követő befejezett futamokat illető egyéni rekordsorozata. A VB-t Sebastian Vettel nyerte meg.