Robert Kubica Szurkólói Oldal

Ezen az oldalon mindent megtudhatsz Robert Kubicáról

2009

A 2009-es Maláj Nagydíj 2. körében, füstölő motorral, közvetlenül a lángok felcsapása előtt

A 2009-es idényt szintén a BMW Sauber csapat pilótájaként kezdte meg. A szezonnyitó Ausztrál Nagydíj időmérőjén a 4. rajtpozíciót szerezte meg. A verseny jelentős részében a 3–4. helyen haladt. A futam záró szakaszában az élen haladó Button és Vettel belassulása miatt győzelmi esélyei voltak, azonban három körrel a leintés előtt előzés közben összeütközött Vettellel, és mindketten feladni kényszerültek a versenyt. A Maláj Nagydíj időmérőjét a 8. helyen zárta, azonban Barrichello és Vettel rajtbüntetése miatt a versenyt hatodikként kezdhette meg. A futam második körében BMW-je motorja kigyulladt, így a versenyt feladni kényszerült.Kínában nem sikerült az időmérő edzés második szakaszába bejutnia, a versenyt a 17. helyről kezdhette meg, de csak a boxutcából indult a mezőny után. A mindvégig esős verseny egy pontján a vizes aszfalton felúszott az autója, és hátulról nekiütközött Trullinak, akinek fel kellett adnia a versenyt. Kubica végül tizenharmadikként ért célba – az idény során első alkalommal sikerült versenyt befejeznie.[13] A Bahreini Nagydíjon a BMW Sauber egyáltalán nem volt versenyképes. Kubica az időmérőn 13. lett, a versenyen rajt után nem sokkal csapattársa, Nick Heidfeld nekiütközött, ezután mindkettejüknek ki kellett jönnie a boxba új első vezetőszárnyért, így a mezőny legvégére kerültek. Innen később sem sikerült előrébb kerülniük. Kubica körhátrányban, 18. helyen zárta a futamot.

A Spanyol Nagydíj időmérőjén a 10. helyet szerezte meg, a versenyt pedig tizenegyedikként zárta. Monacóban az időmérőn 18. lett, de Hamilton váltócsere miatti büntetése következtében egy hellyel előbbről indulhatott. A versenyen egy boxkiállásos taktikával indult el, jó tempóban autózott, azonban a 30. körben fékhiba miatt kénytelen volt feladni a versenyt. A Török Nagydíjra új aerodinamikai csomaggal érkezett a BMW, ennek részeként új, kétszintű diffúzort szereltek be az autóba. Ezzel érezhetően javult a csapat versenyképessége – az időmérő edzésen Kubicának sikerült bejutnia a Q3-ba, végül a 10. helyet szerezte meg. A futamon a 7. pozícióba sikerült előre lépnie, így megszerezte szezonbeli első két pontját. A Brit Nagydíj ismét a BMW visszaesését hozta. Kubica az időmérőn 12., a futamon 13. lett.

A Formula–1-ben debütáló Abu Dhabi Nagydíj időmérőjén a 8. időt autózta, de Heikki Kovalainen rajtbüntetése miatt egy hellyel előrébb jött a rajtrácson. A futam nagy részén pontszerző helyen haladt, de miután egy előzési kísérlet során autója összeért Sébastien Buemi járművével, megpördült, és a 10. helyre csúszott vissza. Végül a versenyt is ebben a pozícióban zárta.

A BMW Sauber számára összességében igen gyenge 2009-es évet Kubica a 14. helyen zárta, 17 ponttal.