Robert Kubica Szurkólói Oldal

Ezen az oldalon mindent megtudhatsz Robert Kubicáról

2008

A 2008-as idényt is a BMW Sauber csapatnál kezdte meg. Az első futamon Ausztráliában a 2. helyről rajtolt, de a verseny során vesztett pozíciójából. Miután egy biztonsági autós időszak alatt Nakadzsima Kadzuki hátulról beleütközött, Kubica kénytelen volt feladni a versenyt. Kadzukit a következő versenyen tízhelyes rajtbüntetéssel sújtották az eset miatt. Malajziában a hatodik helyről indulva sikerült másodikként végeznie, ami addigi legjobb eredménye volt. A Bahreini Nagydíjon megszerezte mind a saját, mind a BMW első pole pozícióját. A versenyt a 3. helyen fejezte be, ezzel zsinórban másodszor végzett a dobogón, a BMW pedig átvette a vezetést a konstruktőr-világbajnokságban.

A Spanyol Nagydíj időmérő edzésén a 4. helyet szerezte meg, majd a versenyen is ugyanebben a pozícióban végzett. A Török Nagydíjon az 5. helyre sikerült bejutnia az időmérő edzésen, majd a versenyen ezen egy pozíciót javított. A futam elején a rajtnál beragadó Räikkönen előtt autózott, de a Ferrari versenyzője a boxban megelőzte. A nagydíj győztese, Massa hátrébb szorította a világbajnoki pontversenyben, a 4. helyre. A Monacói Nagydíj időmérésén ismét 5. lett. A rendkívül mozgalmas versenyen hosszú ideig az élen autózott, végül Lewis Hamilton mögött a 2. helyen ért célba.

A Kanadai Nagydíjon, miután Hamilton és Räikkönen összeütköztek a boxutcában, Kubica megszerezte élete első futamgyőzelmét, és átvette a vezetést az egyéni világbajnokságban. Ezzel ő lett az első kelet-európai és első lengyel versenyző, aki Formula–1-es nagydíjat nyert. Franciaországban az időmérőn a 7. helyet szerezte meg, de Hamilton tíz helyes rajtbüntetése, valamint Kovalainen időmérő alatti szabálytalansága miatt az 5-ről kezdhette meg a futamot. A leintéskor ugyanebben a pozícióban volt, míg Massa futamgyőzelmével Kubica visszacsúszott a világbajnoki pontverseny 2. helyére két pont lemaradással. A Brit Nagydíj időmérő edzésének befejező szakaszában az autó műszaki problémája miatt nem tudott mért kört teljesíteni, így csupán a 10. rajtpozíciót sikerült megszereznie. Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb futamán a zuhogó eső miatt rendkívül nehéz körülmények voltak, de Kubicának sikerült a 3. helyre feljönnie, ám végül kicsúszott a pályáról. A sóderágyba ragadt autóval nem tudott visszajönni a pályára, ezért fel kellett adnia a versenyt: így nem szerzett pontot, és a világbajnoki pontverseny 4. helyére csúszott vissza. A Német Nagydíj időmérő edzésén a 7. rajtpozíciót szerezte meg. A rajt után a 4. helyre tudott előre jönni, de a Timo Glock balesete utáni biztonsági autós szakaszból rosszul jött ki, végül hetedikként ért célba. A Magyar Nagydíjon a 4. helyről indult, de a versenyen nyolcadikként végzett. A Európai Nagydíjon, a valenciai utcai pályán a 3. pozícióbol rajtolt, amit a verseny végéig megőrzött, így öt futam után ismét dobogóra állhatott.

A Belga Nagydíj időmérőjén csak a nyolcadik helyet sikerült megszereznie. A futamot, melynek utolsó három körében elkezdett esni az eső, ami összezilálta a sorrendet, végül hatodikként zárta. Ezzel ismét feljött a világbajnoki pontverseny 3. helyére, mivel Kimi Raikkönen az utolsó körben falnak csapódott, így nem szerzett pontot. Az Olasz Nagydíj időmérőjét zuhogó eső mellett rendezték meg, ami némileg összezavarta az erőviszonyokat. Kubica az edzés második szakaszában 21 századmásodperccel gyengébben teljesített Massánál, így tizenegyedikként nem jutott be a harmadik szakaszba, és ebből a pozícióból kezdte meg a vasárnapi futamot. A futamon jó versenyzést mutatva feljött a harmadik helyre, így ismét dobogóra állhatott. A Szingapúri Nagydíjon a 4. helyről indulhatott, de 10 másodperces büntetést kapott, amikor Piquet balesetekor behajtott a zárt boxutcába. A versenyt a 11. helyen, pont nélkül fejezte be. Japánban hatodikként indulhatott, a versenyen pedig Fernando Alonso után 2. lett. A Kínai Nagydíj időmérőjén csak a 11. helyet sikerült megszereznie, ám az egyébként meglehetősen eseménytelen versenyen jól autózva a 6. helyre sikerült feljönnie. Brazíliában, az évadzárón az időmérő még rosszabbul sikerült: csupán 13. lett. Ezúttal a versenyen sem sikerült helyzetén érdemben javítania, a 11. helyen, körhátrányban és pont nélkül zárta a versenyt.

A 2008-as évet a 4. helyen zárta, 75 ponttal. Ezzel éppen hogy lemaradt a dobogóról, mivel Kimi Räikkönen azonos pontszámmal fejezte be a szezont, de több győzelmének köszönhetően előrébb sorolták.